the art of doing nothing

I do believe that there is no better way how to introduce this next trip, which I’m gonna share with you. 2 week ago I was in MALDIVES! Trust me, this place is literally heaven on earth. You may do nothing for the whole week and still feel that you are busy, because you can go snorkelling, tanning, laying on the beach, do morning yoga on the boat, enjoy good food, try a new type of massage, go on jet-ski or paddle board, play beach volleyball, and simply enjoy the stay. It’s almost impossible to believe that it’s been already two weeks since I arrived home from this spectacular vacation. If you are following me on my Instagram, you saw most of the pictures that are uploaded down there but if you are not, you can still enjoy it also right now.

“Ahojte 🙂 ozývam sa opät po dlhšom čase a tentokát s ďalšou destináciou, ktorá je doslovne raj na Zemi! Maledivy! Je takmer neuveriteľné, že sú to už 2 týždne odkedy som doma, aj keď srdcom a mysľou som stále pri mori, sedím pod palmou a pijem z kokosu 😀 Ak Vám  niekto povie, že Maledivy sú nuda a ničnerobenie, tak to tak naozaj je. Aj tak máte ale pocit, že ste zaneprázdnený. Ak vyskúšate všetko čo rezort ponúka tak sa rozhodnete nudiť nebudete, respektíve bude to príjemné nudenie. Môžete ísť šnorchlovať (nečakajte ale farebné korály pri hoteloch, väčšina je mŕtva alebo príliš ďaleko), chodiť na rannú jógu s anglickými dôchodcami, úživať si dobré jedlo, opaľovať sa na pláži, čítať knihu, ísť na jet-ski alebo paddleboard, vyskúšať netradičnú masáž atď.” 

Processed with VSCO with au5 preset

Processed with VSCO with ka1 preset

This was seriously one of my best experiences. I couldn’t imagine a better morning. I scheduled an individual private snorkelling trip to look for turtles and I’ve seen 5 of them! We left the hotel at 9 am because later there would be too many tourist searching for turtles as well.

” Pre mňa jeden z najkrajších zážitkov z celej dovolenky. Šnorchlovanie pri koráloch a hľadanie korytnačiek, ktorých som videla až 5 a tešila som sa z nich ako malá. Z hotela sme odišli okolo 9 ráno, aby sme sa vyhli veľkým skupinkám turistov a mali sme štastie. O 10 už sme videli v tej oblasti asi 20 trubičiek (šnorchlov) vytŕčať z vody. ” 

Processed with VSCO with fp8 preset

Getting to the Maldives is not a big problem. We took a direct flight from Vienna to Male and there, at the airport, every hotel/private island has its own station waiting for you to arrive. From the airport, you take either a boat or a hydroplane, which duration range from 25 minutes to 75 minutes. Every hotel lays on one single island. Most of the hotels offer different kinds of restaurants and you may choose from staying at the beach villa or ocean villa, that are those typical houses above the water that you can see on every photo from the Maldives. We stayed at the beach villa with our private beach and pool. Basically, every hotel looks the same, it just depends on your requests, expectations and financial abilities, but overall it doesn’t really matter which hotel you choose, you will feel as in paradise in every one of them. ❤️ if you have any questions, feel free to leave them in the comments.

“Dostať sa na Maledivy nie je veľký problém. V meste Male sa nachádza medzinárodné letisko, do ktorého priamo lieta Austrian z Viedne. Let trvá okolo 8,5-9 hodiny. Na letisku v Male má každý hotel/rezort svoj vlastný stánok, kde vás už čakajú ľudia, ktorí vás dopravia na váš rezort ľodou alebo hydroplánom. Každý hotel leží na svojom osobitnom ostrove. Dĺžka tohto presunu závisí od toho, ktorý hotel si vyberiete a na ktorom atole sa nachádza. Môže to byť od 25 do 75 minút. V každom rezorte sa nachádza niekoľko reštaurácií so zameraním na rôzne kuchyne ( čínska, indická, medzinárodný bufet, seafood atď.) Bývať môžete buď v nadmorských domčekoch typických pre Maledivy alebo si vybrať villu na pláži s vlastnou plážou a prístupom do mora. Vo všeobecnosti je ale podľa mňa úplne jedno, ktorý rezort zvolíte, pretože všetky sú takmer rovnaké. Záleží len na vašich finančných možnostiach, požiadavkach a očakávaniach. V každom hoteli sa ale rozhodne budete cítiť ako v rozprávke. Ak máte niake otázky alebo dotazy tak ich neváhajte nechať v komentári, s radosťou vám odpoviem ❤ A aby som nezabudla! Chcem byť viac aktívna na blogu, a preto budem veeeľmi rada ak sa medzi vami nájde niekto, kto mi pomôže s obsahom do príspevkov, napr. fotky outfitov a pod.  Vopred ďakujem a vidíme sa čoskoro. ” 

Processed with VSCO with c1 preset

Processed with VSCO with kp2 preset

Processed with VSCO with au5 preset

 

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s