York from my phone

Hello with another post, from another city 🙂 This time I would like to introduce you the city I visited last weekend and it’s in the UK, called York. I had a chance to visit really many UK cities, and this one is one of the best. Getting here is not very difficult, I flew from Bratislava to Manchester by Ryanair (which is a quite cheap option, but you have to be very flexible with dates) and from there I took a train to York, which took about an hour and a half. Prices for the train depend whether you are travelling at high peek time in the afternoon or in the evening. I paid for the journey Manchester – York about 20€ in the evening but 29€ on Sunday afternoon.

The city itself is really small but you can find there everything you need. It has a beautiful old architecture, which looks like from Shakespeare’s time. Honestly, there are not many things to see or visit , but you can just stroll around, sit in cafe or drink a tea (if you want to be like a real Englishman), go for a lunch, and trust me, anyone can find something to eat!! I was so happy and surprised at the same time how many vegan, vegetarian and healthy options they offer in restaurants.

Parties in the UK are the next chapter. Seriously, they are partying so hard, haha. It’s hard to keep up with the English. The club Jalou is located in the old building which looks like a church. It was really cool, but they are closing at 2 am, so you need to find another option/club where to spend the night. But in York, you will not get bored.

Even though England is always somehow connected with bad and rainy weather, I had a beautiful sunny weekend! It’s so strange when in the UK it’s nice weather, if you’ve ever been there, you know what I am talking about. If you are thinking about a quick getaway, York is a good option with a stop in Manchester. Also, if there are some male readers, you may attend one of the football matches and have additional experience.

IMG_6986

Processed with VSCO with a6 preset

Ahojte, dnes opäť z iného miesta. Tentokrát by som vás rada zobrala do anglického mesta York, kde som bola minuly víkend. Navštívila som už viaceré mestá v UK, ale toto môžem s čistým svedomím zaradiť medzi tie top, pretože ma očaril najmä svojou kľudnou priateľskou atmosférou a nádhernou anglickou architektúrou, ktorá vyzerá ako zo Shakesperovského obdobia. Dostať sa do Yorku nie je vôbec komplikované. Ja som letela nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair z Bratislavy do Manchestru, odkiaľ som pokračovala vlakom až do Yorku. Cena leteniek s Ryanairom je rôzna, môže vás to stáť od 20 do 170€, záleží od toho ako flexibilne s časom na tom ste. Ja osobne si ale vždy rada priplatím 11€ za priority boarding & 2 cabin bags, pretože mám toho vždy (ako správna žena) veľmi veľa a chcem sa vyhnúť rôznym komplikáciám a čakaniam. Čo sa týka check inu, tak túto možnosť môžete spraviť aj 2 mesiace pred odletom, za príplatok. Asi ako za všetko. Raz vám bude Ryanair účtovať aj vzduch, ktorý na palube dýchate. 🙃  Ceny za vlaky v UK sú tiež vždy rôzne a záleží veľmi v akom čase cestujete a samozrejme akú dlhú vzdialenosť . Mňa osobne Manchester – York vo večerných hodinách stál 20€ a na ceste naspäť poobede 29€.

York nie je veľmi veľké mesto, čo mne len vyhovovalo. Má nádherné kaviarne, reštaurácie a bistrá, kde ma najviac potešila a prekvapila rôznorodá a obrovská možnosť vegánskych/ vegetariánskych možností, čo u nás na Slovensku (najmä v menších mestách) neskutočne chýba a asi ešte aj dlho bohužiaľ bude. V Yorku sme čas trávili najmä prechádzaním a večer sme zakotvili v jednom miestnom klube/bare Jalou, ktorý vyzeral ako kostol! Zatvára sa ale o 2 ráno, takže musíte nájsť miesto, kam pôjdete ďalej. To tu ale nie je vôbec problém, pretože Angličania to vedia dosť roztočiť, takže v centre mesta potrebujú veľa klubov .

Aj keď sa Anglicko väčšinou spája s daždivým a škaredým počasím, my sme mali šťastie a cely víkend bolo nádherné slnečné počasie. Teploty sú momentálne od 7-15 stupňov, čo je úplne skvelé. Ak rozmýšľate nad rýchlym getaway, odporúčam Vám York, so zastávkou v Manchestri alebo v Leeds. Ak tu mám aj pánskych čitateľov, tak vás možno poteším, pretože mesto Newcastle, kde hráva napr. Slovák Dúbravka, sa nachádza len pól hodinu vlakom od Yorku. Takže môžete spojiť váš výlet s futbalovým zážitkom.

Processed with VSCO with ka1 preset

IMG_7228

Processed with VSCO with c6 preset

Have a nice Sunday evening ❤ and see you soon! 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s